HP Tronic

Úvodní strana a aktuality > Týden kultury opět pomohl potřebným
 

 

 

 

 
 
 

 

 

Týden kultury opět pomohl potřebným


Více než 180 tisíci korunami pomohl rodině z Velkých Karlovic a mobilnímu hospici Strom života čtvrtý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který pořádal ve dnech 21. do 27. srpna náš Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

Během sedmi dnů zhlédly čtyři tisícovky návštěvníků celkem deset divadelních představení, která se odehrála v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó na louce pod místním hotelem Lanterna.

Peníze obdržel mobilní hospic Strom života z Nového Jičína a rodina třináctileté postižené Kristýnky Němcové z Velkých Karlovic. Za předanou částku rodiče Kristýnce pořídí speciální kolo pro každodenní rehabilitaci.

Na výši částky se největší měrou podílel Jaroslav Dušek, který jako pravidelný host festivalu uvedl před zcela vyprodaným hledištěm za výrazně snížený honorář populární Čtyři dohody a Pátou dohodu.

„Těší nás, že akce už se po čtyřech letech stala součástí dění ve Velkých Karlovicích a že se na ni lidé vrací. Díky tomu také můžeme pomáhat potřebným. Týden kultury na Valašsku se stal příjemnou tečkou za letními prázdninami a my už se těšíme na příští pátý ročník, který uspořádáme na konci srpna roku 2020. Současně už vrcholí přípravy na další námi pořádanou akci, kterou bude Karlovský gastrofestival ve dnech 4. až 6. října. Všechny milovníky dobrého jídla na ni srdečně zveme,“ uvedl Tomáš Blabla, generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy, který je součástí skupiny HP TRONIC.