HP Tronic

 

 

 
 

Úvodní strana > Archiv zpráv > Vyjádření HPTRONIC ke kauze „Heuréka“
 

Vyjádření HPTRONIC ke kauze „Heuréka“


Společnost HP TRONIC Zlín, která je provozovatelem e-shopu EURONICS.cz, organizátorem sítě EURONICS na českém trhu a majitelem řady e-shopů, mezi nimi Kasa.cz a Hej.sk, vydává v reakci na vyjádření společnosti Alza.cz ke kauze „Heuréka“ následující stanovisko generálního ředitele HP TRONIC Daniela Večeři:

„Rozhodnutí ALZY chápeme a její obavy sdílíme a sdílíme rovněž pochyby o nezávislosti HEURÉKY, zejména ve vztahu k jejímu sesterskému e-shopu MALL.cz.

Naše pochybnosti ještě zesílily poté, co loni v prosinci vlivem problémů s logistikou kleslo hodnocení MALL.cz na HEURÉCE na 88% a přesto, v rozporu s vlastními pravidly, HEURÉKA MALLu ponechala modrý certifikát „Ověřeno zákazníky“.

Je proto reálné, že v brzké době přistoupíme ke stejnému kroku jako ALZA.cz. Rozhodující pro nás bude, jak nás HEURÉKA přesvědčí o své skutečné nezávislosti. Naše dosavadní požadavky na smluvně garantovaný, pravidelný, NEZÁVISLÝ AUDIT toho, jak HEURÉKA, respektive skupina, do níž HEURÉKA patří, nakládá s citlivými daty, která jí posílají všechny spolupracující e-shopy, HEURÉKA zatím spíše odmítá. Pokud svůj postoj nezmění, je náš odchod z tohoto srovnávače velmi pravděpodobný.

Stále však věříme, že se nakonec s HEURÉKOU dohodneme na vytvoření nezávislého kontrolního mechanismu nakládání s daty, který by nám a současně i všem ostatním e-shopům garantoval, že nedojde k jejich zneužití, a že tak HEURÉKA bude i nadále moci zůstat místem, kde zákazník najde srovnání nabídek v podstatě celého trhu a ne jen jeho více či méně významné části.“