HP Tronic

 

 

 
 

Úvodní strana > Archiv zpráv > Dar pro organizaci Educo
 

Dar pro organizaci Educo


Velké sociální cítění ukázal o letošních Vánocích provozovatel e-shopů Euronics.cz, Kasa.cz, Proton.cz, současně exkluzivní zastupitel několika známých značek a také vlastník horských hotelů v Beskydech – zlínská firma HP TRONIC. Přímo pod stromeček 23. 12. 2015 totiž darovala částku 368 100 korun na šťastnější život hendikepovaných dětí, o které se stará středisko Educo ze Zlína.

„Věříme, že tímto darem zkvalitníme život rodinám s hendikepovanými dětmi v našem kraji a rozzáříme tím nejedno dětské očko. Nápad vznikl v hlavách několika našich kolegů a spontánně se s ním ztotožnili všichni naši spolupracovníci, kteří navíc uspořádali vánoční tombolu, aby z jejího výtěžku rovněž pomohli Středisku Educo rozšířit služby znevýhodněným rodinám. V pozadí nezůstali ani někteří obchodní partneři, kteří se k této aktivitě rovněž připojili,“ prozradil generální ředitel firmy HP TRONIC Daniel Večeřa.

Předání šeku na více jak tři sta padesát tisíc korun proběhlo den před příchodem Ježíška v areálu firmy HP TRONIC. Sešli se zde všichni její zaměstnanci včetně vedení společně s pracovníky Educa. Při předávání se mohli občerstvit vánočním punčem, u kterého si poté hromadně zazpívali vánoční koledu. Zástupci střediska krátce představili své terénní sociální služby a vyjádřili velké poděkování.

Vůbec jsme tak velkou částku nečekali a jsme za ni velmi vděční. Díky daru firmy HP TRONIC můžeme zvýšit kapacitu střediska o dalších deset rodin, kterým pomáháme. Doposud jsme pečovali celkem o sto rodin s obzvlášť těžkou životní situací. Učíme rodiče, jak pracovat s hendikepovanými dětmi a radíme jim, kam se mohou odvolat s nejrůznějšími záležitostmi. Nyní budeme moci pomáhat ještě více„, za Educo poděkovala předsedkyně sdružení Dagmar Machová