HP Tronic

 

 

 
 

Úvodní strana > Archiv zpráv > Čtvrtý ročník VALACHY TOUR
 

Čtvrtý ročník VALACHY TOUR


Resort Valachy v roce 2016 uspořádal již čtvrtý ročník Valachy tour – seriálu pěti závodů v různých disciplínách, které se konají během celého roku ve Velkých Karlovicích a nejbližším okolí. Letošní ročník opět potvrdil atraktivitu tohoto sportovního eventu.

Do jednotlivých závodů Valachy tour se letos zapojilo téměř 2 900 sportovců – dětí i dospělých. Na Valachy tour zavítali olympionik Aleš Valenta, úspěšný silniční cyklista Jan Hruška či Jiří Homoláč, který je pojmem v oblasti maratonu.

Mezi účastníky a hosty Resortu Valachy jsou vysoce hodnoceny nejen atmosféra závodů v krásné přírodě a kvalitní organizace, ale i důraz na účast dětí. Pro ty jsou připravovány závody na kratší vzdálenosti, děti jsou odměňovány atraktivními cenami (ve spolupráci s partnery GoGEN a ETA), od loňského roku jsou vyhlašováni absolutní vítězové celé tour nejen mezi dospělými, ale také mezi dětmi. Valachy tour se stala příležitostí k rekreačnímu sportování pro celou rodinu.

„Máme radost, že všestranných dětí, které zvládnou různé sporty, stále přibývá. Nezřídka u nás závodí celá rodina. Jsme rádi, že tak můžeme napomáhat tomu, aby děti neseděly jen doma u počítačů a víc se hýbaly. Nejde nám o vrcholové výkony, ale rekreační sportování a radost z pohybu,“ podotkl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Seriál zahrnuje noční závod na běžkách, terénní běh, maraton horských kol, duatlon a triatlon. „Letos jsme sice kvůli nedostatku sněhu museli závod na běžkách změnit na závod v běhu, ale věříme, že příští rok už nám počasí bude opět přát. Pátý ročník VALACHY TOUR odstartujeme NOČNÍ STOPOU 18. února,“ dodal Vladimír Sušil.

Dva ze závodů seriálu se počtem účastníků řadí na špičku v tuzemsku. VALACHY MAN je dlouhodobě největším veřejným amatérským triatlonem v ČR a VALACHY DUATLON byl letos zapsán do české knihy rekordů jako největší duatlonový závod u nás. Resort Valachy Velké Karlovice, jenž je hlavním pořadatelem seriálu, navíc pro sportovce organizuje také různé sportovní kempy. V únoru 2016 se opět uskuteční Škola běžeckého lyžování, v dubnu a říjnu Běžecká škola Miloše Škorpila.