HP Tronic

 

 

 
 

Úvodní strana > Archiv zpráv > Bistrotéka Valachy na Prioru
 

Bistrotéka Valachy na Prioru


ZLÍN – S probíhající rekonstrukcí zlínského Obchodního domu Prior přibývají informace, jaké obchody, restaurace a další služby zde návštěvníci naleznou po jeho opětovném otevření.

Společnost Prior, která je majitelem a investorem budovy, vyhradila obchodní pasáži spodní dvě podlaží. Výběr nájemců je podřízen konceptu vytvořit z obchodního domu stylové místo pro nakupování, setkávání milovníků dobrého jídla, kvalitních produktů a služeb v souladu s moderními trendy. Již dříve Prior informoval, že se do obchodní pasáže vrátí supermarket Billa a nově přibyde například drogerie DM.

Milovníky kvalitní gastronomie určitě potěší zpráva o tom, že zhruba pětinu obchodní pasáže obsáhne gastronomický koncept Bistrotéka Valachy, jehož otevření je plánováno na září 2018. Podnik bude provozovat zlínská společnost HP TRONIC, která zde zužitkuje své zkušenosti s fungováním úspěšných hotelů Lanterna a Horal v Resortu Valachy Velké Karlovice. Ty jsou kromě wellness služeb vyhlášené i prvotřídní regionální gastronomií.

Myšlenka, zřídit ve Zlíně gastronomický koncept jiného typu, než je běžné, v nás zrála již delší dobu. Chceme zde vytvořit místo k nakupování, setkávání gurmánů, milovníků dobrého jídla, hobby kuchařů či nadšenců pro kvalitní suroviny. Další vzájemně propojené gastro provozy budou v prostorách prvního a druhého patra,“ uvedl Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy a současně šéf Bistrotéky.

Bistrotéka Valachy nabídne uplatnění až 60 zaměstnancům na různých pozicích (pekaři, kuchaři, pokladní atd.) „Hlásit se můžou nejen zájemci z oboru, ale i ti, kteří se dosud věnovali jiné profesi, baví je práce s jídlem a jsou nadšeni pro věc. Věřím, že přivedeme do týmu ty správné lidi,“ dodal Tomáš Blabla.

Jádrem podniku bude bistro s pestrou nabídkou snídaní, obědových menu a večeří z lokálních surovin a vlastních produktů. Místo bude vhodné například pro pořádání rodinných oslav či setkání s přáteli. To vše s posezením až pro 100 návštěvníků a s výhledem na Zlín.

Součástí Bistrotéky bude obchod s vybranými potravinami. Lákadlem má být především vlastní pekárna s čerstvým pečivem včetně domácího kváskového chleba. „Sortiment sestavujeme pod heslem „u nás nemusíte číst etikety“. Řada i takzvaně zdravých výrobků totiž obsahuje zbytečná éčka a nežádoucí přídavky, které například nepřirozeně prodlužují životnost výrobku. My budeme garantovat, že co u nás lidé koupí, splňuje přísnější nároky. To vše i se službou „objednej a vyzvedni“. Zákazníci zde najdou jak běžné, tak farmářské a lokální produkty či autentické zahraniční potraviny klasické kuchyně, od masných výrobků přes sýry a nápoje až po ovoce, zeleninu a bylinky,“ uzavřel Tomáš Blabla.

Prostory Bistrotéky doplní také lounge bar s možností posezení až do nočních hodin, kuchařská škola nebo kornuterie, v níž se budou „do ruky“ prodávat různé pochutiny v papírových kornoutech. „Věříme, že tím zaujmeme především návštěvníky z řad studentů,“ uzavřel Tomáš Blabla.

Počítá se také s pořádáním doprovodných akcí – od speciálních degustačních večerů až po tématické sezónní trhy.

Více informací: www.bistrovalachy.cz